Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

IPA pokazała moc - wyniki 18 kolejki MLPNH

7 marca 2017

W najciekawszym meczu 18. kolejki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej spotkały się aspirujące do mistrzostwa zespoły IPA Knurów i Teamu Stalmet. Spotkanie to bardzo dobrze zaczęli ci pierwsi, którzy byli bardziej skoncentrowani i popisywali się skutecznością. Najpierw sygnał do ataku dał Daniel Tałajkowski, który w 8. minucie pokonał Adama Dziubę strzałem zza pola karnego. Po upływie 120 sekund było już 2:0, a strzelcem gola był Łukasz Spórna. Kiedy w 14. minucie zespołowa akcję lidera zakończył celnym strzałem Wojciech Rozumek, stało się jasne, że „Stalowym” będzie ciężko odwrócić losy meczu. Wprawdzie po przerwie zawodnicy Dariusza Flisa dwukrotnie pokonali bramkarza IPA, ale bezpiecznego wyniku „pilnował” będący tego dnia w znakomitej dyspozycji Łukasz Spórna. „Loki” skutecznie temperował zapędy Teamu Stalmet, a jego bramka na 4:1 (silny strzał z ostrego kąta pod poprzeczkę) była godna filmowych kamer. Po tej porażce „Stalowi” musza się skupić na walce o trzecie miejsce, bo pociągle jest w ich zasięgu.

Będący na drugim miejscu w tabeli Vibovit urządził sobie ostre strzelanie i zaaplikował Paderkowi aż 22 gole. Czy 22 bramki strzelone beniaminkowi mają większą wartość niż 7 strzelonych Teamowi Stalmet, przekonamy się już w poniedziałek, bo wtedy IPA zagra z Vibovitem.

W trzecim meczu wieczoru Bud-Expert Team pokonał zasłużenie TKKF Mistral Intermarche. Zespół Piotra Rolnika wzmocnił się kadrowo i prezentuje się znacznie lepiej niż przez większość sezonu. TKKF po raz kolejny zaś nie potrafił zagrać dwóch dobrych spotkań z rzędu.