Go to: tresc | menu

Nordic Walking

Zapraszamy już w sobotę na kolejny marsz z kijami :)

26 października 2017

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na kolejny marsz z kijami. Jak co tydzień o godzinie 10:30 maszerowanie rozpocznie grupa 1, w której to uczestniczą między innymi nowe chętne osoby. O godzinie 12:00 swoje zajęcia rozpocznie grupa zaawansowana. Serdecznie zapraszamy do zobaczenia zdjęć autorstwa Agnieszki Łyko z portalu iknurow.pl

Relacja iknurow.pl nr 1 Agnieszka Łyko

 

Nordic Walking w ramach programu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem”.

Mamy sobotę ( 07.10.201r.), więc tradycyjnie odbyły się zajęcia Nordic Walking w ramach programu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem”.

Gdy samo południe wybiło grupa zaawansowana rozpoczęła maszerowanie z kijkami z instruktorką Sylwią Surówka. Uczestnicy zaczęli start przy kąpielisku „Leśne Zacisze” w Knurowie, a potem skierowali się na ścieżkę w głąb lasu.

Knurowianie, którzy wzięły udział w zajęciach na świeżym powietrzu wracali do domu zadowoloni i w doskonałych humorach. Można więc stwierdzić, że warto wyjść z domu i podjąć się tego typu wyzwaniu zwłaszcza w doborowym towarzystwie.

Treningi techniką Nordic Walking dla mieszkańców Knurowa są darmowe, bo finansowane są z projektu budżetu obywatelskiego Miasta Knurów przy współpracy MOPP oraz MOSiR.

Organizowanie tego typu formy wypoczynku ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Dodatkową korzyścią realizacji projektu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem”. jest integracja lokalnej społeczności.

Jednocześnie uprawianie marszu z kijkami pozwala osiągnąć korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków.

Jednym słowy Nordic Walking.to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zapraszamy chętnych znów za tydzień.

Relacja iknurów.pl nr 2 Agnieszka Łyko

 

 

Niezwykłe bogactwo kolorów w złotej polskiej jesieni i babie lato srebrne idealnie współgra z Nordic Walking.

Taka wyjątkowa aura sprzyjała w sobotę  entuzjastom chodzenia z kijkami, którzy po raz kolejny spotkali się 14.10.2017 roku przy kąpielisku „Leśne Zacisze” w Knurowie. Gdy wybiła 12-ta w południe zapaleni amatorzy biegania z kijkami wraz z instruktorem Zbyszkiem Rabczewskim udali się na ścieżki w głąb lasu.

Grupa była zdecydowanie liczniejsza niż tydzień temu, gdyż Nordic Walking w ramach programu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem” zyskuje coraz większą popularność wśród mieszkańców Knurowa.

Osoby, które wzięły udział w zajęciach na świeżym powietrzu wracały do domu w doskonałych humorach, odprężone i zadowolone. Można więc stwierdzić, że warto wyjść z domu i podjąć się tego typu wyzwaniu zwłaszcza w doborowym towarzystwie.

Treningi techniką Nordic Walking są darmowe dla każdego mieszkańca Knurowa, który zechce wyjść z domu i wziąć czynny udział w zajęciach z profesjonalnym instruktorem. Program „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem” jest finansowany z projektu budżetu obywatelskiego Miasta Knurów przy współpracy MOPP oraz MOSiR

Organizowanie tego typu formy wypoczynku ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Dodatkową korzyścią realizacji jest integracja lokalnej społeczności.

Trzeba tu jednocześnie nadmienić, że z racji na uniwersalny charakter, Nordic Walking jest aktywnością dla każdego. Jest to jedna z niewielu aktywności, do uprawiania której właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań, a wręcz jest traktowany jako narzędzie profilaktyki oraz jako lekarstwo wielu współczesnych dolegliwości i chorób. Zachowując prawidłową technikę podczas marszu Nordic Walking możemy być pewni, że nasze stawy jak i cały aparat ruchowy nie ulegnie niebezpiecznym przeciążeniom, a systematyczne spacery przyczyniają się m.in. do zmniejszenia uporczywych dolegliwości bólowych pleców czy wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego.

Trening z kijkami jest zalecany dla kobiet w ciąży, osób prowadzących siedzący tryb życia, osób w każdym wieku, które chcą za sprawą prostego do opanowania i nieingerującego sportu zwiększyć swoją sprawność i spalić zbędne kalorie. Fenomen Nordic Walking potwierdza fakt, że prawidłowa technika marszu przyczynia się do intensywniejszego niż przy zwykłym spacerze spalaniu kalorii bez obciążania stawów i kręgosłupa, w przeciwieństwie do biegów.

Jednym słowy Nordic Walking. to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów