Go to: tresc | menu

Informacje sportowe

Knurowski Marsz Nordic Walking - 26.08.2017

3 sierpnia 2017

Zapraszamy na kolejny Knurowski Marsz Nordic Walking, który odbędzie się w dniu 26.08.2017. To już kolejna, wakacyjna przygoda z kijkami. Przypominamy, że startujemy przy Kąpielisku "leśne Zacisze" w Knurowie. Szczegółowe informacje dotyczące marszu znajdują się w dołączonym plakacie. Zapisów na Marsz można dokonywać telefonicznie, e-mailowo na adres: sport@mosirknurow.pl lub przed rozpoczęciem marszu. Organizatorami tego wydarzenia są Amatorski Klub Biegacza w Knurowie, Gmina Knurów oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Nordic walking to forma rekreacji ruchowej polegająca na marszach ze specjalnymi kijami, która w ostatnim czasie zdobyła sobie bardzo wielu sympatyków. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje do pracy znacznie więcej grup mięśniowych oraz stymuluje je w inny sposób poprawiając zdrowie i kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu na Knurowski Marsz, który odbędzie się już 26 sierpnia. Trasa marszu będzie wiodła ścieżkami leśnymi w rejonie Krywałdu. Zbiórka uczestników od godz. 16.30 przed wejściem na Kąpielisko „Leśne Zacisze”. Dystans do przejścia każdy uczestnik dobiera do swoich indywidualnych potrzeb.

Korzyści dla organizmu wynikające z regularnego uprawiania Nordic Walking:

  • rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
  • łatwość wchodzenia na wzgórza,
  • spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
  • zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
  • redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
  • odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.

Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie nordic walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije. Ważne, też aby regularnie wykonywać podstawowe badania lekarskie, które wykażą brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego, pomogą dobrać prawidłową formę aktywności oraz wielkość obciążeń.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2018 MOSiR Knurów