Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

75. Tour de Pologne w Knurowie - informacje organizacyjne

27 lipca 2018

Już 6 sierpnia sportowe święto w Knurowie. Po raz drugi światowa czołówka kolarzy przejedzie przez nasze miasto w ramach rywalizacji na trzecim etapie tegorocznego 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Na ulicy Kosmonautów będzie umiejscowiona premia lotna, na której kolarze będą ścigać się o punkty do klasyfikacji punktowej. Prezentujemy garść informacji organizacyjnych związanych z tym wydarzeniem.

Mapa przejazdu przez Knurów

Plan trasy przejazdu: wjazd do Knurowa od ul. Książenickiej i dalej: Aleją Piastów, Lignozy, Zwycięstwa, Michalskiego, Rondo Zacisze, Wilsona, Szpitalna, Kosmonautów, 1 Maja, rondo Jana Pawła II, Dworcowa, rondo rotmistrza Witolda Pileckiego, Dworcową – wyjazd z Knurowa do Gierałtowic ul. ks. Roboty.

3 etap 75. Tour de Pologne - 6 sierpnia 2018 - animacja trasy

 Mapa etapu                           Przekrój trasy 

W związku z przejazdem kolumny wyścigu oraz przygotowaniem i zabezpieczeniem trasy należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu w godz. 16.00 – 19.00.

PLAKAT

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne – etap III

Przejazd kolarzy przez Knurów planowany jest w godz. 17.50 – 18.20 (w zależności od tempa etapu). Na premii lotnej w Knurowie rywalizacja przebiegać będzie w ok. godz. 18:00 – 18:13.  Na kilka minut przed przyjazdem kolarzy w miejscu premii zatrzyma się kolorowa i głośna kolumna reklamowa wyścigu zagrzewająca kibiców do dopingu. Serdecznie zapraszamy wszystkich na miejsce premii, gdzie przewidziano dodatkowe atrakcje.

PLAKAT

Oprócz policji w zabezpieczeniu trasy wyścigu uczestniczyć będą wolontariusze oznaczeni specjalnymi identyfikatorami i pomarańczowymi koszulki. Należy bezwzględnie stosować się do wytycznych policji i służb zabezpieczających wyścigProsimy o nie zabieranie na trasę i w jej okolicę zwierząt oraz zwrócenie szczególnej uwagi i opiekę nad dziećmi.

Wszystkich chętnych do pomocy przy zabezpieczeniu trasy zapraszamy do kontaktu z MOSiR w celu wypełnienia formularza i zgłoszenia się. Dla wszystkich wolontariuszy przygotowane są specjalne pakiety gadżetów Tour de Pologne: koszulka, identyfikator, smycz i długopis. Więcej informacji - KLIK.

Tour de Pologne to największa impreza sportowa w Polsce. Obsługa całego przedsięwzięcia, która codziennie przemieszcza się z wyścigiem to ok. 1400 osób. Dwa helikoptery, trzy motory z kamerami bezprzewodowymi, transmisja na żywo w TVP1, TVP Sport i na Eurosporcie, która przekazywana jest do 120 krajów na świecie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów