Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

Knurów ponownie na mapie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

11 lipca 2018

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasze miasto znalazło się na trasie przejazdu tegorocznego 75.Tour de Pologne. Peleton wyścigu będzie rywalizował w dniach 04 - 10.08.2018, natomiast Knurów będzie gościł i kibicował kolarzom w poniedziałek tj. 6 sierpnia. Ponadto informujemy, że na ul. Kosmonautów wyznaczona będzie premia lotna wyścigu, która jest jednym z ważniejszym punktów na trasie 3 etapu rozpoczynającego się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z metą przy Arenie Zabrze.

TRASA 3 ETAPU Tour de Pologne - Chorzów - Zabrze 

MAPA 75. Tour de Pologne

Warto przypomnieć, że Tour de Pologne (pol. Wyścig dookoła Polski), to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. W tym roku Tour de Pologne obchodzi liczne rocznice: 75 edycja wyścigu, 90-lecie, 25-lecie organizacji przez Lang Team oraz 100-lecie Niepodległości.

Trasa przejazdu przez Knurów przebiegnie kolejno ulicami: Książenicka -> Aleja Piastów -> Lignozy -> Zwycięstwa -> Michalskiego -> Wilsona -> Szpitalna -> Kosmonautów (Premia Lotna) -> 1 Maja -> Dworcowa.

MAPA PRZEJAZDU KOLARZY PRZEZ KNURÓW

Spodziewany przejazd kolarzy ulicami Knurowa nastąpi w godz. 17.50 – 18.20.

Już teraz proszę rezerwować czas i energię do dopingu. Ponadto wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do pomocy przy zabezpieczeniu trasy informujemy, że już wkrótce rozpoczniemy nabór osób do organizacji przejazdu kolarzy przez Knurów. Szczegóły niebawem. Zachęcamy oraz prosimy o pomoc i mobilizację.

Więcej informacji nt. organizacji zabezpieczenia i naboru wolontariuszy można uzyskać pod nr tel. 32 335 20 14.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów