Archiwum wiadomości

Plan postępowań o udzielenie zamówień w 2019

27 lutego 2019

Plan postępowań o udzielenie zamówień w 2019 roku przeprowadzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

Najwięcej zainteresowania w ósmej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu wzbudzał mecz Gesanetu z Apteką Św. Barbary Tritechem. "Aptekarze" pomimo objęcia prowadzenia już w 4. minucie dość szybko je stracili, ale jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać. Po zmianie stron weteran knurowskich parkietów Dariusz Flis wykończył akcję Damiana Kraski, a następnie rozpoczął się teatr jednego aktora czyli Macieja Stopy. Piłkarz Gesanetu w ciągu 5 minut czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i w 36. minucie spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 2:8. W końcówce dwa gole Grzegorza Górki nie pomogły zachować twarzy wicemistrzom, którzy rozegrali bardzo słaby mecz tracąc ponad połowę bramek straconych w dotychczasowych siedmiu kolejkach. Co ciekawe, po raz ostatni Apteka Św. Barbary Tritech straciła 8 goli blisko rok temu, bo 12 marca, przegrywając również 4:8 z ...Gesanetem.

Już w środę 6 marca kolejna impreza sportowa dla dzieci z knurowskich szkół podstawowych. Tego dnia w Istebnej na gościnnym stoku ośrodka narciarskiego „Złoty Groń” odbędą się Zawody Narciarskie o Puchar Prezydenta Miasta Knurów. Na uczestników czekać będzie specjalnie rozstawiony slalom gigant, a dzieci rywalizować będą w aż dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia do zawodów poprzez szkoły, serdecznie zapraszamy!

Informujemy Naszych klientów, że lodowisko sezonowe przy ulicy Ułanów 8 od dzisiaj, tj. 25 lutego będzie nieczynne. Dziękujemy za korzystanie z naszej zimowej oferty i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

Wysoką porażką zakończyło się niedzielne spotkanie MTS Knurów w rozgrywkach 2 ligi Polskiej Ligi Futsalu. Knurowanie, którzy po raz ostatni w tym sezonie zaprezentowali się w roli gospodarza, nie mieli nic do powiedzenia w meczu przeciwko Kamionce Mikołów. Jedynie przez kilka pierwszych minut udało im się utrzymywać wynik bezbramkowy, potem już goście regularnie trafiali do bramki knurowian kończąc ostatecznie z 14 trafieniami. Piłlkarze MTS-u mieli wprawdzie kilka szans na zdobycie honorowej bramki, ale na przeszkodzie stał dobrze dysponowany golkiper Kamionki.

Ku końcowi zbliża się tegoroczna akcja "Aktywne ferie z MOSiR". Podczas dwóch tygodni zajęć działo się wiele, a dzieci i młodzieży mogła uczeszczać na zajęcia rekreacyjno-sportowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz korzystać z promocyjnej odpłatności za bilety wstępu na knurowskie pływalnie i lodowisko sezonowe MOSiR. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i brali udział w zajęciach, wykorzystując swój wolny od nauki czas na aktywny wypoczynek. Słowa podziękowania kierujemy również do instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia, którzy dbali o jakość treningów oraz turniejów, bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników. Mamy nadzięję, że miło spędziliście czas na naszych obiektach, zapraszamy do korzystania przez cały rok.

W czwartek w ramach kończącej się akcji Aktywne Ferie Zimowe z MOSiR w szczygłowickiej hali odbyły się dwa turnieje piłki nożnej. Podobnie jak dwa dni wcześniej, uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, tym razem jednak w składach pięcioososbowych na całym parkiecie. Oba turnieje miały zdecydowanych zwycięzców, którymi okazały się drużyny Wyspa Team i Emeryci. Wyniki rywalizacji miały jednak drugorzędne znaczenie, bo głównym celem prowadzonych zajęć było aktywne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu podczas przerwy w nauce. Towarzyszyła temu dobra atmosfera i integracja uczestników, którzy oprócz satysfakcji obdarowani zostali medalami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Kolejna edycja charytatywnego turnieju odbywającego się pod egidą projektu „Gram, Kibicuję, Pomagam” odbędzie się już w sobotę 2 marca na hali sportowej MOSiR. Tym razem podczas imprezy wspierać będziemy leczenie, rehabilitację i walkę z chorobą Olka. Oprócz tradycyjnego turnieju siatkówki wszystkich kibiców czeka nie lada atrakcja – Mecz Gwiazd, który rozpocznie się o godz. 15.00. Bądź z nami i graj, kibicuj, pomagaj dla Olka. Serdecznie wszystkich zapraszamy, pomagamy poprzez sport, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

W ramach akcji Aktywne ferie z MOSiR odbyły się już liczne zajęcia z rożnych dyscyplin sportu, we wtorek natomiast przyszła pora na piłkę nożną. Dwa turnieje w dwóch kategoriach wiekowych zgomadziły w sumie prawie 50 uczestników. Młodsza grupa piłkarzy rozegrała turniej w atrakcyjnej formule „funino” czyli gry na 4 bramki, która sprawia, że zawodnik ma dużo możliwości dryblowania, ma częsty kontakt z piłką, ale też musi podejmować przemyślane i dobre decyzje. W takich warunkach najlepiej poradzili sobie zawodnicy FC NWM, ale rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta, a o wygranej zadecydowała ostatecznie tzw. mała tabelka uwzględniająca bezpośrednie mecze  pomiędzy trzema drużynami z identycznym dorobkiem 9 punktów.

Turnieje tenisa stołowego w ramach „Aktywnych ferii z MOSiR”

W poniedziałkowe przedpołudnie, które rozpoczynało drugi tydzień akcji „Aktywne ferie z MOSiR”, na hali sportowej MOSiR odbyły się turnieje tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. W pierwszym turnieju do rywalizacji przystąpili sympatycy celuloidowej piłeczki z rocznika 2004 i młodsi, którzy rozgrywali swoje mecze na sześciu stołach. Po rozegraniu meczów grupowych i pucharowych najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Wasik. Po godzinie 12 do rywalizacji przystąpiła młodzież od rocznika 2003. Poziom zaprezentowany przez zawodników w tej grupie był bardzo dobry, a najlepszy tego dnia, tak jak w ubiegłoroczne ferie, okazał się Mateusz Ryszka.