Go to: tresc | menu

Archiwum wiadomości

Knurów: Gala Sportu i Kultury 2019

28 marca 2019

Koniec jednego roku i początek nowego to tradycyjnie okres podsumowań i rankingów. I właśnie taki bilans sezonu 2018 odbył się wczoraj ( 27.03.2019r.) w Domu Kultury w Knurowie – Szczygłowicach. Jak co roku na uroczystej Gali Sportu i Kultury nagrodzono osoby ze środowisk twórczych, jak i sportowych, których talent i praca doprowadziły do osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników w minionym roku. Ideą nagrody jest wyróżnienie zawodników, trenerów i artystów, którzy w sposób szczególny swoją pracowitością, aktywnością, zaangażowaniem służą Knurowowi i lokalnej społeczności oraz skutecznie przyczyniają się do promocji miasta poza jego granicami. Ta wyjątkowa uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się, m.in.: Adam Rams – Prezydent Knurowa, Piotr Surówka – Wiceprezydent Miasta Knurów, Tomasz Rzepa – Przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Pach – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Stolarek – Dyrektor MOSiR, Jerzy Kosowski – Dyrektor Centrum Kultury, Joachim Machulik – Przewodniczący Komisji Sportu, Janusz Szydło – Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury. 

Czytaj więcej...

Gala Sportu i Kultury 2019

28 marca 2019

Prezentujemy Państwu pierwszą część zdjęć z Gali Sportu i Kultury 2019, która odbyła się w dniu wczorajszym w Domu Kultury w Szczygłowicach.  Coroczną galę zorganizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Centrum Kultury w Knurowie. Więcej zdjęć i relacja już wkrótce.

Czytaj więcej...

TKKF wita się z medalami

26 marca 2019

Najciekawszym meczem 12. kolejki Knurowskiej Ligi Futsalu był pojedynek Gesanetu MTS z TKKF Mistral Intermarche, którego stawką było miejsce na podium. Pierwsza połowa była wyrównana, a jedynego gola zdobył TKKF po dobrym rozegraniu stałego fragmentu gry. Tuż przed przerwą Gesanet miał okazję na wyrównanie, ale przedłużony rzut karny Macieja Stopy obronił Sebastian Pawlik. Po zmianie stron Gesanet szybko wyrównał, ale równie szybko stracił gola po indywidualnej akcji Jakuba Skowronka. Chwilę później piłkarze TKKF pokazali jak się wykonuje rzuty karne, a następnie podręcznikowo skontrowali mistrza i było 4:1. Gesanet do końca meczu nie rezygnował, ale zdołał zdobyć tylko jednego gola. Wygrana TKKF-u oznacza, że drużyna ta potrzebuje już tylko jednego punktu, by zapewnić sobie trzecie miejsce, natomiast Gesanet, nie dość, że pożegnał się z obroną tytułu, to prawdopodobnie obejdzie się także bez medalu.

Czytaj więcej...

Tegoroczna "Gala Sportu i Kultury" odbędzie się 27 marca

19 marca 2019

Gmina Knurów, MOSiR Knurów oraz Centrum Kultury w Knurowie informują, że tegoroczna "Gala Sportu i Kultury" odbędzie się w środę tj. 27 marca w Domu Kultury przy ul. Górniczej 1 w Knurowie-Szczygłowicach o godz. 16.00. Podczas trwania Gali wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Knurów za działalność oraz sukcesy osiągnięte w dziedzinie sportu i kultury w 2018 roku.

Czytaj więcej...

MSP1 i MSP4 z awansami do kolejnych rund!

19 marca 2019

W turniejach piłki siatkowej organizowanych w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Knurowie do kolejnej rundy awansowali: Dziewczęta - MSP1, CHŁOPCY - MSP4. Turniej zorganizowany został przez MSP1 a współorganizatorem imprezy był MOSiR Knurów. Znamy również wyniki rozgrywek powiatowych, w których to należy docenić poczynania reprezentacji chłopców MSP4 z Knurowa, którzy to awansowali do następnej rundy pokonując po drodze między innymi zespół z Pyskowic. Gratulacje dla opiekunów i trenerów. Trzymamy kciuki w następnych rundach.

Czytaj więcej...

Mistrzostwo nie dla Gesanetu

19 marca 2019

Najciekawszym meczem 11. serii spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu był pojedynek  lidera Vibovitu/IPA z obrońcą mistrzowskiego tytułu Gesanetem MTS Knurów. Pobieżna lektura składów nakazywała sądzić, że Vibovit/IPA jest zdecydowanym faworytem, tymczasem mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty, kiedy lider przechylił szalę na swoją korzyść. Porażka Gesanetu oznacza, że zespół ten nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie obroni tytułu mistrzowskiego, gdyż po tym spotkaniu traci do lidera 10 punktów. Vibovit/IPA potrzebuje do mistrzostwa zaledwie czterech "oczek" i wydaje się, tylko kataklizm mógłby odebrać zwycięstwo w rozgrywkach Robertowi Kasińskiemu i spółce. 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt - MSP4 z Knurowa gra dalej!

18 marca 2019

W dniu dzisiejszym w hali MOSiR-u odbyła się kolejna runda rozgrywek w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W następnej fazie rozgrywek zagra drużyna Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie, która dzisiaj okazała się najlepsza. Życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek. Zawody zorganizowała Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor MOSiR Knurów - Krzysztof Stolarek.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy Mistrzów Knurowa w narciarstwie - relacja z zawodów narciarskich o puchar Prezydenta Miasta Knurów + wideo!

12 marca 2019

W minioną środę na przyjaznym stoku ośrodka narciarskiego „Złoty Groń” w Istebnej odbyły się tegoroczne zawody narciarskie o puchar Prezydenta Miasta Knurów. W imprezie organizowanej przez MOSiR Knurów wystartowały dzieci uczęszczające do knurowskich szkół podstawowych, rywalizując o prestiżowy tytuł „Mistrza Knurowa” w dziesięciu kategoriach wiekowych. Bardzo dobra frekwencja i duże zainteresowanie sprawiła, że na starcie pojawiło prawie 150 zawodników!

Czytaj więcej...

TKKF nie dał rady - wyniki 10 kolejki Knurowskiej Ligi Futsalu

12 marca 2019

W 10. kolejce  Knurowskiej Ligi Futsalu najciekawiej zapowiadał się pojedynek lidera z wiceliderem, czyli Vibovitu/IPA z TKKF Mistral Intermarche. Mający aspiracje do podium TKKF pomimo dobrej gry nie sprostał rutyniarzom ulegając im nieznacznie w piłkarskich rozmiarach 0:2. Apteka Św. Barbary Tritech uporała się wczoraj z Przychodnią Prognostic, ale dokonała tego z najwyższym trudem.Miłe złego początki - tak można opisać mecz Bud-Expertu z Gesanetem. Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Paderek Team pokonując Rawimex. 

Czytaj więcej...

Informacja dla klientów korzystających z pływalni krytej przy ul. Górniczej 2

8 marca 2019

Klientów korzystających z pływalni krytej MOSiR przy ul. Górniczej 2 informujemy, że w dniach 11-13 marca (od poniedziałku do środy) w godzinach 6.00 - 16.00 wszystkie godziny są ogólnodostępne. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów