Go to: tresc | menu

Kalendarz wydarzeń

XX Zimowe Marsze na Orientację SOPELEK - IMPREZA OTWARTA dla wszystkich !!!

1 marca 2018

Oddział PTTK w Rybniku oraz MOSiR Knurów zapraszają na XX Zimowe Marsze na Orientację SOPELEK, które odbędą się 17 marca 2018 w Parku NOT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Knurowie-Szczygowicach. Organizatorzy przewidzieli dla każdego uczestnika marszu poczęstunek, gadżet oraz niespodziankę. Organizatorzy przygotują trasy o róznych stopniach trudności, między innymi trasę dla początkujących oraz trasę rekreacyjną zalecaną dla rodzin.

1. TRASA DLA POCZĄTKUJĄCYCH (TP) - szkoleniowa trasa dla tych, którzy po raz pierwszy startują w zawodach na orientację lub dla tych, którzy chcą nauczyć się poprawnego czytania mapy i orientacji w terenie. Uczestnicy na tej trasie biorą udział w szkoleniu pod okiem przodownika INO. Cała grupa przechodzi część trasy razem z przodownikiem, dalszą część trasy (na bazie zdobytej wiedzy) uczestnicy przechodzą sami, a na mecie zawodów omawiane są błędy jakie zostały popełnione. Wszyscy uczestnicy zostaną dobrze przygotowani pod kątem teoretyczno-praktycznym z zakresuporuszania się z mapą i kompasem w terenie.

2. TRASA REKREACYJNA (RK) - polecana głównie rodzinom z dziećmi lub osobom początkującym w turystycznych marszach na orientację oraz wszystkim tym, którzy chcą rywalizować na prostych, mniej skomplikowanych mapach. Na tej trasie uczestnicy będą mieli okazje rywalizować w terenie leśnym, w parku oraz w terenie zabudowanym. Trasa zawierać będzie elementy krajoznawcze oraz ma na celu pokazanie najciekawszych miejsc Szczygłowic, w których organizatorzy rozstawią punkty kontrolne.

Szczegóły w regulaminie imprezy.

Prosimy o terminowe dokonywanie zgłoszeń.

Dokumentacja turniejowa:

Regulamin Imprezy

Zgoda na udział niepełnoletniego uczestnika

Karta zgłoszenia

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów