Archiwum wiadomości

TKKF ze srebrem, Ziaja z tytułem - wyniki 14 kolejki KLF

10 kwietnia 2019

Ostatnia kolejka Knurowskiej Ligi Futsalu wyłoniła drużynę wicemistrzowską i najlepszego snajpera rozgrywek.

Mający na swoim koncie przed ostatnią kolejką identyczną liczbę 30 goli Paweł Ziaja (Paderek Team) i Przemysław Jędrzejczak (Bud-Expert Team) spotkali się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. Do przerwy obaj zdobyli po jednym golu, ale po zmianie stron 17-letni debiutant rozkręcił się na dobre  i jeszcze 5 razy pokonał golkipera BET, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji strzelców. Warto dodać, że Paweł Ziaja został też najmłodszym w historii ligi królem strzelców.

Liczący na wicemistrzostwo TKKF Mistral Intermarche musiał pokonać Przychodnię Prognostic i oczekiwać na porażkę Apteki z Vibovitem/IPA. Pierwszy warunek spełniony został błyskawicznie, bo już do przerwy TKKF zaaplikował rywalom 10 goli, a po zakończeniu meczu świętował 200. zwycięstwo w lidze.

Pojedynek Vibovitu/IPA z Apteką Św. Barbary Tritechem był wyrównany przez większość czasy gry. Grę lidera prowadził Łukasz Spórna, a na nietypowej dla siebie pozycji bramkarza bardzo dobrze spisywał się Marcin Rozumek. Kilka minut po zmianie stron Vibovit/IPA wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, co zmusiło Aptekę do bardziej otwartej gry. W 30. minucie oba zespoły zdobyły po golu i wynik 5:3 utrzymywał się aż do ostatniej minuty meczu. Taktyka z lotnym bramkarzem, która już kilka razy dawała Aptece punkty, tym razem nie poskutkowała i rutyniarze jeszcze w końcówce dwukrotnie trafili do pustej bramki teamu Górków. W ten sposób Vibovit/IPA zakończył rozgrywki bez porażki, TKKF Mistral Intermarche zdobylo wicemistrzostwo, a Apteka musiała zadowolić się „brązem”.

W poniedziałek 15 kwietnia w hali MOSR odbędzie się uroczyste wręczenie nagród za udział w rozgrywkach połączone z turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa. Początek imprezy o godz. 18.30.