Go to: tresc | menu

Archiwum wiadomości

Piąta Jubileuszowa Olimpiada Gier i Zabaw Ruchowych dla Przedszkolaków pod znakiem radości

20 kwietnia 2018

Już po raz 5 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie przy pomocy uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie zorganizował Olimpiadę Gier i Zabaw Ruchowych dla Przedszkolaków. Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez MOSiRu i można powiedzieć, że jest strzałem w dziesiątkę. W olimpiadzie udział wzięły Miejskie Przedszkola z Knurowa nr 2,3 ,5 ,7,12,13 oraz Przedszkola Wesołe Nutki i Światełko. Był to niesamowity dzień pełny sportu i radości.

368
zdjęć
Zobacz galerię

Zdjęcia autorstwa MOSiR Knurów - Anna Paszko

105
zdjęć
Zobacz galerię

Zdjęcia autorstwa Anny Wojnowskiej

Olimpiada jak co roku rozpoczęła się uroczystą defiladą, w której to zaprezentowały się wszystkie Przedszkola w swoich specjalnie przygotowanych na tą okazję strojach. Po przywitaniu przedszkolaków, gości, kibiców i organizatorów odśpiewano głośno i wyraźnie hymn naszej olimpiady.

Rozgrzewkę dzieci przeprowadziła Pani Sandra Kłosowska, która wspaniale przygotowała przedszkolaków do właściwej części imprezy, czyli konkurencji sprawnościowo - ruchowych.

Przedszkolaki rywalizowały w 8 konkurencjach opartych na pokonywaniu różnego rodzaju przeszkód. Jedną z nowości tego roku była konkurencja, w której dzieci poznawały elementy dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, hokej. Po 4 konkurencjach nastąpiła zasłużona przerwa na soczek i poczęstunek.

Po 8 konkurencjach nastał moment dekoracji uczestników. Wszyscy bez wyjątku otrzymali złoty medal, kolorowankę, opaskę  a każde Przedszkole dodatkowo puchar oraz dyplom.

Nagrody wręczali : Przewodniczący Rady Miasta Knurów - Tomasz Rzepa, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Knurów - Jerzy Pach, Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji, Turystyki i Promocji Zdrowia - Joachim Machulik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie - Krzysztof Stolarek.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji olimpiady:

- kibicom za głośny doping,

- fotoreporterom za oprawę zdjęciową,

- uczniom MSP4 z opiekunem za niesamowitą pomoc!!

- wszystkim organizatorom za wkład i uśmiech 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów